Nagrobek Granitowy ?

Zakup nagrobka granitowego to dość trudna decyzja.
Podejmowana zazwyczaj w trudnej sytuacji życiowej .

Postaram się w kilku słowach, przekonać Państwa do zakupów w naszej firmie.

Nasza firma od 1962 roku produkuje nagrobki. Jesteśmy firmą rodzinną co wskazuje na uczciwość, rzetelność,doświadczenie a przede wszystkim fachowość którą zbieraliśmy kilkadziesiąt lat. Właściciel firmy Jan Jastrząb jest mistrzem kamieniarstwa i betoniarstwa. Nowe technologie wykorzystywane przez nasz zakład pozwalają uzyskać nam stu procentową jakość poleru bez ulepszaczy oraz bardzo dokładne wykonanie elementów. Nowatorska ,choć u naszych zachodnich sąsiadów stosowana od lat 80-tych technika montażu zapewnia bardzo stabilne połączenie elementów kamiennych. Najlepszy materjał na nagrobek to oczywiście granit ale wykorzystujemy też skały tj: gabro , sjenity ,gnejsy, sieni-to-gnejsy i tp. Wszystkie te kamienie nie ulegają szybkiej erozji i są odporne na warunki atmosferyczne. Nasz zakład wykorzystuje najbardziej sprawdzone minerały , najdłużej występujące na rynku. Do najlepszych materiałów należą skały: skandynawskie, polskie, ukraińskie,hiszpańskie, brazylijskie, indyjskie. Aby uniknąć lub ograniczyć do minimum wady materiałowe , powinno się zawsze wybierać się produkt wyprodukowany prze Kamieniarza. Jest to najskuteczniejsza metoda ochrony przed niemiłą niespodzianką. Proszę też pamiętać, że dobrego materiału nie pastujemy i nie nabłyszczamy chemicznie. (przynajmniej przez ok 10 lat).Może być ewentualnie zaimpregnowany. Jedynym wrogiem granitu jest stearyna i rdza . Plamy po zniczach są bardzo trudne do usunięcia a nieraz niemożliwe . Rdza pojawia się zazwyczaj po wiązankach z niezabezpieczonym drutem stalowym.
Jeśli choć trochę pomogłem w decyzji to bardzo dziękuję za uwagą.
Paweł Jastrząb

GRANIT – kwaśna skała – głębinowa, średnio- lub grubokrystaliczną, częściej średniokrystaliczna. Granit ma budowę jawnokrystaliczną na skutek środowiska głębinowego w jakim powstał.
Według definicji zaproponowanej przez podkomisję Międzynarodowej Unii Nauk Geologicznych (IUGS) granit jest skałą zawierającą 80–100% objętościowych minerałów głównych: kwarcu, skaleni alkalicznych i plagioklazu) oraz 0–20% objętościowych minerałów akcesorycznych. Wśród minerałów głównych zawartość kwarcu powinna stanowić 20–60% objętościowych skały, a udział skaleni alkalicznych powinien wynosić 65–90% objętościowych całkowitej zawartości skaleni w skale. Na diagramie klasyfikacyjnym QAPV granit zajmuje pole 3 (czsami dzielone na granit A, syenogranit i granit B, monzogranit).
W skład granitu wchodzą: ortoklaz, plagioklaz, kwarc, biotyt, rzadziej muskowit i amfibole (hornblenda, barkevikit, arfvedsonit, riebeckit), rzadziej pirokseny (hipersten, diopsyd, diallag, egiryn) oraz w niewielkich ilościach również minerały akcesoryczne: apatyt, cyrkon, monacyt, ksenotym, turmalin, beryl, tytanit, rutyl, anataz, magnetyt, allanit, fluoryt, granat i inne.
Granit odznacza się wyraźnym ciosem, zwykle w trzech prostopadłych kierunkach, co ułatwia jego wietrzenie, a także eksploatację.
Wietrzejąc tworzy charakterystyczne skałki, owalne lub kuliste bloki skalne, niekiedy gołoborza, a w warunkach wietrzenia chemicznego w ciepłym i wilgotnym klimacie – "kaszę granitową".
Granit przybiera różne barwy, takie jak szara, białoróżowa, zielona, czerwona, czarny i inne. Ze względu na dostępność dużych bloków, łatwość cięcia i polerowania oraz walory estetyczne jest używany w budownictwie jako kamień budowlany i dekoracyjny..

Tel 22 614 48 29
Kom 602235661
Fax 22 889 23 11
www.granit.info.pl

Chwilowy brak promocji.

Nowe maszyny

Nowy system transportu wewnętrznego marki ELEPHANT


Pneumatyczno-próżniowy system transportu wewnętrznego. System składa się z podnośnika sterowanego elektrycznie o udżwigu 500 kg, (…)

Aktualności

Instalacja nowej boczkarki OMEGA 100

Boczkarka taśmowa o bardzo dużej wydajności.

Trwają testy ustawień
Projekty 3D

styczeń 2016
Zakumiony został profesjonalny program CAD CAM do projektowania 3D

Formularz kontaktowy

KOSTAKA GRANITOWA

KOSTKA GRANITOWA klasa super I
(łupana z odpadu płyty wymiarowej gr.6cm)
Galanteryjna
cena netto za 1T kolor mix lub szara (…)